Atrakcje turystyczne

Znajdź atrakcje na mapie

Wyszukaj atrakcje

Zamek w Korzkwi

Bardzo ciekawe
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Zamek w Korzkwi
Podstawowe informacje Korzkiew,
32-088 Przybysławice
Telefon: 12..........pokaż
Bilety: wejście bezpłatne
Otwarte: czynne cały rok
Strona www: ko..........pokaż

Opis atrakcji

Otoczony parkiem XIV-wieczny zamek w Korzkwi niegdyś spełniał rolę warowni rycerskiej i wchodził w skład Orlich Gniazd. Na przestrzeni wieków zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli i kilkukrotnie był przebudowywany. Ze względu na pogarszający się stan średniowiecznej budowli, w XIX w właściciele przenieśli się do drewnianego dworu wybudowanego przy zamku. W kolejnych latach niezamieszkany zamek popadał w coraz większą ruinę. Pierwsze prace renowacyjne podjęto w latach 60 XX wieku. Ograniczyły się one jednak do wzmocnienia murów i odgruzowania wnętrza.

Obecny właściciel przywraca powoli zamek do swojej dawnej świetności przekształcając go w hotel. Wejście do zamku prowadzi przez bramę w południowej części muru. Na teren warowni można wejść w miarę swobodnie, choć oficjalnie nie jest on udostępniony do zwiedzania. Do oglądanie nie ma za wiele, warto jednak zwrócić uwagę na znajdujące się w gotycko renesansowej części sale bankietowe, stanowiące oprawę dla imprez i konferencji.

W pierwszej połowie XVII stulecia znaleziono w Korzkwi wielki skarb, składający się z 800 monet rzymskich pochodzących z okresu od Nerona do Kommodusa. Monety te przetopiono w piękny kufel, a 188 najlepiej zachowanych wtopiono w naczynie, należące obecnie do eksponatów Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Pomimo iż we wnętrzach nie ma wiekowych zabytków, jest to miejsce, które ma swój niepowtarzalny klimat. Warto zajrzeć tu na chwilę i obejrzeć ten niewielki, rycerski zamek.

Informacje dodatkowe

Miasto Korzkiew
Kategoria zabytki

Położenie atrakcji

Jura Krakowsko-Częstochowska
Korzkiew, 32-088 Przybysławice, 32-088

Zobacz film

Komentarze

Zobacz także w okolicy

Kategoria zabytki, muzea, instytucje kultury