Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Napisane przez

Zwiedziliśmy wiele parków miniatur, byliśmy w parowozowniach w Wolsztynie, Chabówce i Kościerzynie, w niesamowitej Mikroskali w Koninie, z makietami i kolejkami. Dlatego też podjeżdżając pod Park Miniatur i Kolejek zastanawialiśmy się czym może nas zaskoczyć. Dwoje dorosłych no prawie troje (Starszy ma 16 lat) - czym można nas zaskoczyć... i najmłodszy 9 latek.

Stoimy za płotem, patrzymy i zastanawiamy się czy wejść … czy przyjedziemy tu z grupami i czy nie będziemy się nudzić.

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 013

Były czasy ze wchodziliśmy wszędzie bez zastanowienia ale… przychodzi taki czas, że widziałeś już tak wiele patrzysz na cenę biletu dla 4 osób i ….. nie wchodzisz.

Tym razem ciekawość jednak przeważyła szalę na korzyść parku. Wejście, bilety i naszym oczom ukazuje się …

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 061

Pierwsze co widzimy to miniatury latarni morskich i jeżdżące miedzy nimi pociągi. Młodszy biega ogląda. Tu byliśmy... ta fajna… a reszta co robi – reszta… no oczywiście, każdy ze swoim aparatem. Pstryk, pstryk… jak ktoś na nas patrzy z boku może się trochę pośmiać.

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 158

Spędzamy tu więcej czasu niż myśleliśmy, że nam zajmie zwiedzane. Wydaje nam się, że za chwilę już, już wychodzimy a tu niespodzianka. Młodszy przybiega, że to jeszcze nie koniec, jest druga część parku i to fajniejsza.

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 123

Tak druga część poświęcona jest modelom kolejek i tych bajkowych, i normalnych, odwzorowanych z ogromna pieczołowitością i szczegółami. Widać je dobrze w starszego teleobiektywie.

Raj dla nas, biegamy i robimy zdjęcia, bo jak nie złapać tych pociągów w kadrze, miedzy kwiatami, wodospadami, na mostku lub pod. Zabawa super i starszy, i młodszy się nie nudzi.

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 161

Bardzo nam się podobało, ale pamiętajcie, że w cenie biletu przed samym wyjściem jest jeszcze jedna atrakcja - wirtualna rzeczywistość - VR. Nas trochę trzeba było namawiać, dobrze, że się skusiliśmy, ale to trzeba zobaczyć samemu nie da się opisać. Zdradzimy tylko że wrażenie jest niesamowite.

park miniatur i kolejek dziwnow 20180818 148