Dolina Skrzatów

Napisane przez

Dziś chciałabym was zabrać w niesamowite miejsce znajdujące się w nieopodal Łodzi, we Florentynowie. Park Rozrywki – „Dolina Skrzatów”. Pakujcie więc kosze piknikowe i w drogę.

Z Warszawy autostradą Wolności, a po jeździe z autostrady, kierujcie się na drogowskazy (ręcznie pisane tabliczki). Dojeżdżamy piaszczystą drogą i naszym oczom ukazuje się… . No cóż pierwsze wrażenie nie jest rewelacyjne bo gdzie tan park rozrywki? Gdzie te dmuchańce i karuzele? Nie tu tego nie znajdziecie. Duży parking przy niewielkim lasku i za drewnianej furtki wyłania się i wita nas niewielki człowieczek w śmiesznej czerwonej czapce - to Skrzatolog.

DSC06614

Wyobraźcie sobie wielkie oczy 14- latka „Matka gdzieś mnie przywiozła?” Tak starszy był zdegustowany, ale do czasu.

DSC06649

Przechodzimy przez drewnianą furtkę i naszym oczom ukazuje się zaczarowany świat skrzatów (pamiętajcie nie mylcie z krasnoludkami). Poznajemy życie skrzatów, oglądamy maleńkie, misternie wykonane figurki, a wszystko to przy niesamowitych opowieściach przewodnika.

DSC06667

Potem jest czas na samodzielne zwiedzanie, chłopcy mieli niesamowitą frajdę buszując po niewielkim lasku. Jest też plac zabaw, ale taki, jaki pamiętamy z naszych lat dziecinnych. Można postrzelać szyszkami z wielkiej procy, po wspinać się na drzewa i huśtać na linowej huśtawce. Nikt nie będzie się tu nudzić. Dla odpoczynku siadamy przy wielkim rozpalonym ognisku, pieczemy kiełbaski i słuchamy czytanej przez Skrzatologa opowieści. Dzieciaki mogą spróbować swoich sił podczas warsztatów kolorowania figurek.

DSC06710

Dolina Skrzatów to niesamowite miejsce prowadzone przez osoby z ogromna pasją, warto się tu wybrać, odpocząć i cofnąć do czasów dzieciństwa. Wspaniałe miejsce dla wspólnego spędzenia czasu z rodzina i przyjaciółmi. Zapraszamy do obejrzenia filmu z parku i na organizowane przez nas wycieczki.

DSC06678

Ps. Pamiętajcie tu nie należy wspominać o Marii Konopnickiej 😃