Blog turystyczny

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

Dodatkowe informacje

  • Region: Pomorze Zachodnie
  • Kategoria: ciekawe miejsca, parki rozrywki

Zwiedziliśmy wiele parków miniatur, byliśmy w parowozowniach w Wolsztynie, Chabówce i Kościerzynie, w niesamowitej Mikroskali w Koninie, z makietami i kolejkami. Dlatego też podjeżdżając pod Park Miniatur i Kolejek zastanawialiśmy się czym może nas zaskoczyć. Dwoje dorosłych no prawie troje (Starszy ma 16 lat) - czym można nas zaskoczyć... i najmłodszy 9 latek.

Stoimy za płotem, patrzymy i zastanawiamy się czy wejść … czy przyjedziemy tu z grupami i czy nie będziemy się nudzić.

pmikd 02

Były czasy ze wchodziliśmy wszędzie bez zastanowienia ale… przychodzi taki czas, że widziałeś już tak wiele patrzysz na cenę biletu dla 4 osób i ….. nie wchodzisz.

Tym razem ciekawość jednak przeważyła szalę na korzyść parku. Wejście, bilety i naszym oczom ukazuje się …

Pierwsze co widzimy to miniatury latarni morskich i jeżdżące miedzy nimi pociągi. Młodszy biega ogląda. Tu byliśmy... ta fajna… a reszta co robi – reszta… no oczywiście, każdy ze swoim aparatem. Pstryk, pstryk… jak ktoś na nas patrzy z boku może się trochę pośmiać.

pmikd 03

pmikd 04

pmikd 05

Spędzamy tu więcej czasu niż myśleliśmy, że nam zajmie zwiedzane. Wydaje nam się, że za chwilę już, już wychodzimy a tu niespodzianka. Młodszy przybiega, że to jeszcze nie koniec, jest druga część parku i to fajniejsza.

Tak druga część poświęcona jest modelom kolejek i tych bajkowych, i normalnych, odwzorowanych z ogromna pieczołowitością i szczegółami. Widać je dobrze w starszego teleobiektywie.

pmikd 01

pmikd 06

pmikd 08

pmikd 12

Raj dla nas, biegamy i robimy zdjęcia, bo jak nie złapać tych pociągów w kadrze, miedzy kwiatami, wodospadami, na mostku lub pod. Zabawa super i starszy, i młodszy się nie nudzi.

Bardzo nam się podobało, ale pamiętajcie, że w cenie biletu przed samym wyjściem jest jeszcze jedna atrakcja - wirtualna rzeczywistość - VR. Nas trochę trzeba było namawiać, dobrze, że się skusiliśmy, ale to trzeba zobaczyć samemu nie da się opisać. Zdradzimy tylko że wrażenie jest niesamowite.

pmikd 14

pmikd 15

pmikd 16

pmikd 17

Zobacz film na YouTube