Blog turystyczny

Dolina Skrzatów

Dolina Skrzatów

Dodatkowe informacje

  • Region: Łódź i okolice
  • Kategoria: ciekawe miejsca, inne atrakcje, aktywny wypoczynek, parki rozrywki

Dziś chciałabym was zabrać w niesamowite miejsce znajdujące się w nieopodal Łodzi, we Florentynowie. Park Rozrywki – „Dolina Skrzatów”. Pakujcie więc kosze piknikowe i w drogę.

Z Warszawy autostradą Wolności, a po jeździe z autostrady, kierujcie się na drogowskazy (ręcznie pisane tabliczki).

dolina skrzatow 01

Dojeżdżamy piaszczystą drogą i naszym oczom ukazuje się… . No cóż pierwsze wrażenie nie jest rewelacyjne bo gdzie tan park rozrywki? Gdzie te dmuchańce i karuzele? Nie tu tego nie znajdziecie. Duży parking przy niewielkim lasku i za drewnianej furtki wyłania się i wita nas niewielki człowieczek w śmiesznej czerwonej czapce - to Skrzatolog.

dolina skrzatow 10

Wyobraźcie sobie wielkie oczy 14- latka „Matka gdzieś mnie przywiozła?” Tak starszy był zdegustowany ale do czasu.

Przechodzimy przez drewnianą furtkę i naszym oczom ukazuje się zaczarowany świat skrzatów (pamiętajcie nie mylcie z krasnoludkami). Poznajemy życie skrzatów, oglądamy maleńkie, misternie wykonane figurki, a wszystko to przy niesamowitych opowieściach przewodnika.

dolina skrzatow 02

Potem jest czas na samodzielne zwiedzanie, chłopcy mieli niesamowitą frajdę buszując po niewielkim lasku. Jest też plac zabaw, ale taki, jaki pamiętamy z naszych lat dziecinnych. Można postrzelać szyszkami z wielkiej procy, po wspinać się na drzewa i huśtać na linowej huśtawce. Nikt nie będzie się tu nudzić. Dla odpoczynku siadamy przy wielkim rozpalonym ognisku, pieczemy kiełbaski i słuchamy czytanej przez Skrzatologa opowieści. Dzieciaki mogą spróbować swoich sił podczas warsztatów kolorowania figurek.

dolina skrzatow 03

Dolina Skrzatów to niesamowite miejsce prowadzone przez osoby z ogromna pasją, warto się tu wybrać, odpocząć i cofnąć do czasów dzieciństwa. Wspaniałe miejsce dla wspólnego spędzenia czasu z rodzina i przyjaciółmi. Zapraszamy do obejrzenia filmu z parku i na organizowane przez nas wycieczki.

Ps. Pamiętajcie tu nie należy wspominać o Marii Konopnickiej.

dolina skrzatow 04

dolina skrzatow 05

dolina skrzatow 07

dolina skrzatow 08

dolina skrzatow 09

 

Zobacz film na YouTube